Dekoracja szkolna na dzień pasowania

Jak stworzyć ciekawą dekorację ścienną na dzień pasowania na ucznia? Jest to jeden z najważniejszych, bo pierwszych pamiątkowych dni w szkole, który otwiera drogę do szkolnej kariery:). Zapewne jest przy tym wiele dylematów. Co spodoba się uczniom i ogółowi zebranych na pasowaniu i będzie godne tej wyjątkowej chwili ?

Mamy w zasadzie dużo motywów do wyboru, pasujących do tematu powitania szkoły, atmosfery nauki i symboli narodowych. Najczęściej wybór pada na dekoracje wykonane z papieru obrazujące: wiedzę, mądrość, uczniów, gratulacyjny bukiet kwiatów i biało – czerwoną flagę.

Zaproszona do współpracy chętnie podjęłam się przygotowania dekoracji na pasowanie ucznia, tworząc kolaż z papierowo – materiałowy.

Głównym elementem było drzewo dębu wysokości ok. 1,8 m uszyte z poliestrowej dzianiny i podszyte kilkoma warstwami watoliny, tak aby całość sprawiała wrażenie wypukłości (3D). Drzewo było dwustronne, tak że z tyłu może zostać wykorzystane jako drzewo jabłoni a z przodu jest dębem. Pień został zaprojektowany z dwóch warstw dzianiny i watoliny tak, aby w dziuplę dębu można było coś schować, wpiąć np. zdjęcie klasy, szkoły, czy np. sowę.

Oto zdjęcie.

Dalszą część dekoracji stanowiły elementy uszyte na tej samej zasadzie,co drzewo,  takie jak: chmurki, słońce, muchomor (wypchane watoliną) oraz papierowe trójwymiarowe motyle i uczeń odpoczywający pod dębem z elementarzem do pierwszej klasy w ręku.

Jeśli macie pytania jak przygotować dekorację, piszcie na priv e-mail z zakładki ” O mnie/Kontakt…”

Pozdrawiam.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s