Ciekawe miejsce na taki wpis:) ?

Staram się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie. Zobaczmy co z tego wyszło pewnego pochmurnego dnia „w kieleckiem” koło Zamku Chęciny. Było to całkiem zabawne spotkanie z poważną prawdą ludową. W sumie podpisuję się :).

.DSC00660

Gdzie pojechać z dziećmi lub bez 🙂 na kilka dni w tej części Polski ? W co spakować niezbędne rzeczy ? Dodaję moje wyobrażenie o wygodnej i pojemnej torebce , która zastąpi plecak.

Polecam sprawdzić moją „marszrutę”. Oto kilka punktów wyprawy, które leżą w odległości osiągalnej samochodem w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a które warto zobaczyć. Napiszę wam także, gdzie można smacznie zjeść.

Start to Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. Jest to duży spacerowy obszar do zwiedzenia i obcowania z naturą, zwłaszcza latem, kiedy dojrzewają tam zboża posiane pośród starych zabudowań. Dzieciaki mogą biegać tam do woli. Ciekawość dziecka może zaspokoić np. jak wyglądała stara szkoła wraz z wyposażeniem w XIX wieku, czy ule najróżniejszego typu.

Zachęcam do skorzystania z tej odskoczni od pędzącego wieku XXI-go w wiek XIX. Nie ma to jak miły i sielski spacer z dala od rzeczywistości. Ech, aż nie chce się wracać…Miło wspomnieć:)

img_7821

img_7907-kopia

Zdj. Obiekty muzealne w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Jeśli ktoś jest fascynatem dawnych czasów a przy okazji lubi spacery polecam zakreślić koło wokół Kielc: zachód – północ – wschód- południe i po drodze posmakować takich miejsc jak :

  • Zamek Chęciny (zwiedzanie to około 20 minut),
  • Jaskinia Raj (zwiedzanie około 45 minut, najlepiej wcześniej zadzwonić i zarezerwować bilety),
  • Dąb Bartek (zwiedzanie to kwestia indywidualna, można obejrzeć w kilka minut),
  • Zamek Bodzentyn (ruiny, ale warto; obok jest ciekawy plac zabaw dla dzieciaków),
  • Łagów – Jaskinia zbójecka i Wąwóz Dule (super wspinaczka po zboczu góry, możliwe też z małymi dziećmi),
  • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe  (zwiedzanie może zająć godzinę i dłużej),
  • Pałac w Kurozwękach (zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem około 30 minut; dla dzieci jest dużo stałych atrakcji: Lochy Pałacu, Zagroda Bizonów, Mini ZOO, Stadnina Koni, Labirynt kukurydzy od 18 lipca do 21 września, kiedy rośnie wysoka kukurydza:), poza tym odbywają się tam Rodeo Show, festyny, koncerty),
  • Zamek obronny Szydłów (można obejrzeć wszystko z widokowej kładki wokół Zamku; Ciekawe są duże drewniane monumenty królów).

Nie jest to skończona lista ale 3 dni wystarczą. W drodze mogę polecić jedzenie w Restauracji pod Zegarem w Staszowie 🙂 Bardzo miły lokal i obsługa.

W gminach, które leżą w tym okręgu można znaleźć jeszcze więcej atrakcji (Chałupki, Nowa Słupia, Piekoszów etc.).

IMG_7989_MG_7968

 

Zdj. Powyżej foto torby, którą uszyłam specjalnie na takie okazje. Szczegóły w innym wpisie poświęconym temu projektowi.

Polecam kieleckie.

Pozdrawiam!

Zapisz

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s